آموزش حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

1- حل مشکلات شکسته نوشته شدن کلمات فارسی در فتوشاپ

برای حل این مشکل کافی است برنامه فتوشاپ را باز کنید و از منوی Edit روی گزینه Preferences و سپس روی قسمت Type کلیک کنید.

صفحه ای مشابه تصویر زیر برای شما باز می شود. در صفحه باز شده از قسمت Choose Text Engine Options با توجه به توضیحات زیر یکی از گزینه ها را انتخاب کنید:

  • در فتوشاپ ورژن 2021 گزینه World-Ready Layout
  • در فتوشاپ نسخه 2020 گزینه World-Ready Layout
  • در فتوشاپ نسخه 2019 گزینه Middle Eastern and South Asian

 

سپس برنامه فتوشاپ را به طور کامل بسته و دوباره باز کنید و شروع به تایپ فارسی کنید. اگر مشکل شما باز هم حل نشد می توانید بقیه تنظیمات خود را مطابق با راه حل های بعدی پیکربندی کنید.

2- غیر فعال بودن middle eastern features در فتوشاپ 2020

گاها به دلیل غیرفعال بودن گزینه غیر فعال بودن middle eastern features در فتوشاپ با مشکل جدانویسی در فتوشاپ و شکسته بودن حروف یا حتی وجود فاصله بین حروف و اعداد مواجه خواهیم شد. برای حل مشکل جدانویسی در فتوشاپ می بایست مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به منوی type مراجعه کنید.
  2. روی گزینه Language Options کلیک کنید.
  3. گزینه Middle Eastern features را فعال نمایید.

 

نکته مهم: این تغییرات بر روی فعالیت های کنونی اجرا نمی شود و فقط شامل کارهای بعدی شما می شود. برای این منظور فایل خود را ذخیره نموده، یکبار برنامه فتوشاپ را بسته و مجددا باز کنید.

3- حل مشکل تایپ در فتوشاپ با پنل پاراگراف

یکی از سریع ترین و بهترین روش ها برای حل چالش هایی مثل مشکل برعکس نوشتن اعداد در فتوشاپ یا مشکل جدانویسی حروف این است که در راستای فعالسازی Middle Eastern features و گزینه World-Ready Layout اقدام کنید. برای این منظور می بایست:

  1. در پنل paragraph روی آیکون  کلیک کنید. (اگر این پنل را در محیط فتوشاپ مشاهده نمی کنید به منوی window مرجعه و روی گزینه paragraph  کلیک کنید.)
  2. در کادر باز شده مشابه تصویر زیر گزینه های Middle Eastern features و World-Ready Layout را انتخاب کنید به گونه ای در کنار هر کدام تیک ساه رنگ مشاهده شود.

 

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0