ویژگی های جدید پریمیر

قبلیت های جدید پریمیر 2021

همانطور که می‌دانید برنامۀ پریمیر پرو همواره در ارائۀ ابزارها و قابلیت‌ها برای ادیت انواع ویدئو، پیشگام بوده است. شرکت ادوبی که ارائه دهندۀ این برنامه است، به طور پیوسته در تلاش است که در نسخه‌های جدیدی که از این برنامه منتشر می‌کند، امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار دهد تا انجام کارهای سخت و پیچیده راحت و راحت‌تر شود. حالا که پریمیر پرو ۲۰۲۱ به عنوان جدیدترین نسخۀ پریمیر معرفی شده، کاربران آن مشتاقند بدانند که این بار چه به‌روزرسانی‌ ها و قابلیت‌های جدیدی را در اختیار خواهند داشت.

۱- مجموعه‌ای از صداهای استوک در پریمیر پرو ۲۰۲۱ خیلی اوقات و در خیلی از پروژه‌ها احتیاج به صداهای جدیدی داریم که آن‌ها را بین صداهای استوک موجود در فضای وب جست و جو می‌کنیم. اما گاهی این روند جست و جو بسیار زمان‌بر و کلافه‌کننده می‌شود. اما حالا در پریمیر پرو ۲۰۲۱ می‌توانیم مجموعه‌ای از صداهای استوک را مستقیماً از طریق خود برنامه بشنویم، و آن‌ها را دانلود و مدیریت کنیم. این قابلیت در قالب تحت عنوان ADOBE STOCK AUDIO در اختیار کاربران قرار دارد. دسترسی به این قابلیت مستقیماً از طریق پنل SOUND در برنامۀ پریمیر پرو ۲۰۲۱ ممکن است. وقتی وارد فضای ADOBE STOCK AUDIO شوید، می‌توانید به راحتی از تب BROWSE بروید و همینطور TRACKهای مختلف و متنوع را بر اساس مود، ژانر، تِمپو، مدت زمان و … مرتب کنید.

نکتۀ جالب دیگر در مورد این صداهای استوک این است که می‌توانید پیش‌نمایش آن‌ها را با تایم‌لاین خود ‌SYNCE کنید تا ببینید روی آن قسمت از ویدئو چطور به نظر می‌رسد.

روش اول: track مد نظر را تا تایم‌لاین Drag کنید.

گزینه‌های مختلفی برای تهیه کردن و خریداری صداها وجود دارد که مدل اشتراکی آن‌ها از همه محبوب‌تر خواهد بود. از آنجایی که در خیلی از پروژه‌ها صداهای مشترک زیادی می‌شنویم، امیدواریم اضافه کردن ADOBE STOCK AUDIO به پریمیر پرو ۲۰۲۱ باعث تنوع بیشتر در انواع پروژه‌ها شود.

۲) قابلیت SCENE EDIT DETECTION قابلیت ردیابی ادیت صحنه یا SCENE EDIT DETECTION در پریمیر پرو ۲۰۲۱ کلیپ اصلی را اسکن کرده و به طور خودکار یک نقطه را برای ادیت در هر جایی که برش (CUT) احساس کند قرار می‌دهد.

این ویژگی برای کاربرانی که در حال بازبینی و ادیت دوبارۀ یک کلیپ قفل شده هستند یا می‌خواهند کلیپ‌های جدای یک ویدئو را جدا کنند و یا در حال بازبینی رنگ‌ها و نورها در یک کلیپ هستند بسیار کاربردی است. در واقع این قابلیت باعث صرفه‌جویی در وقت و راحت‌تر شدن چرخۀ کاری می‌شود. برای استفاده از این قابلیت اول باید تمام ویدئوی خود را روی یک تایم‌لاین قرار دهید. بعد روی ویدئو راست‌کلیک کرده و گزینۀ SCENE EDIT DETECTION را انتخاب کنید.

هایتاً روی ANALYZE کلیک کنید و ببینید که جادوی جدید پریمیر پرو ۲۰۲۱ چه می‌کند!

۳) بهبود عملکرد می‌توان گفت که این قابلیت بیشتر برای کاربران سیستم عامل ویندوز هیجان‌انگیز خواهد بود. چراکه اگر کاربر ویندوز باشید، شاهد افزایش سرعت پلی‌بَک ویدئوهای H.264 و HEVC خواهید بود. این ویژگی به طور ویژه در سیستم‌هایی احساس می‌شود که که دارای پردازندۀ AMD و GPU با برند NVIDIA هستند.

۴) QUICK EXPORT طراحی جدید پریمیر به گونه‌ای است که گزینۀ QUICK EXPORT را به راحتی در نوار هدر برنامه در اختیار خواهید داشت. همانطور که از نام این قابلیت پیداست، با استفاده از QUICK EXPORT می‌توانید تنظیمات استاندارد خروجی مد نظر خود را به سرعت انتخاب کرده و از پروژۀ خود خروجی بگیرید.

۵) قابلیت CAPTIONS به کمک قابلیت CAPTIONS کاربران می‌توانند با استفاده از تب ESSENTIAL GRAPHICS تقریباً به طور همزمان روی همۀ کلیپ‌ها در یک تایم‌لاین کار کنند. قابلیت CAPTIONS برای محتوای آنلاین اهمیت بیشتری خواهند داشت. چراکه GOOGLE در حال حاضر متن‌ها را فهرست می‌کند و آن‌ها را به عنوان اِلِمان‌های قابل کلیک به کاربر نمایش می‌دهد. این ویژگی باعث می‌شود که منبع شما کلیک‌های بیشتری از کاربران بگیرد.

۶) تبدیل صدا به متن از قابلیت‌های ممتاز پریمیر پرو ۲۰۲۱ قابلیت بسیار جالب دیگر که در پریمیر پرو ۲۰۲۱ شاهد آن هستیم، این است که می‌توانید صداهای خود را (که برای مثال می‌تواند یک مصاحبه باشد) در این برنامه بارگزاری کنید. بعد این برنامه به کمک قابلیت ADOBE SENSI که مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است، صداها را آنالیز و تایپ می‌کند.

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0